ΕΝΗΜΕΡΩΣΗ >

Οδυσσέας Γλυφάδας-ΠΑΟΚ 0-3

Τα κορίτσια του "Δικεφάλου" επικράτησαν 3-0 εκτός έδρας του Οδυσσέα και συνέχισαν την ξέφρενη κούρσα τους στο φετινό πρωτάθλημα. Βαρδαλή, Παντελιάδου και Αδαμάκη (πεν.) οι σκόρερ

Ο ΠΑΟΚ ξεπέρασε την Κυριακή (21/11) στο δημοτικό γήπεδο Γλυφάδας -χωρίς να ανεβάσει στροφές- και το εμπόδιο του Οδυσσέα Γλυφάδας και έφτασε τις πέντε νίκες σε ισάριθμα παιχνίδια στο πρωτάθλημα. Τα κορίτσια του "Δικεφάλου" "καθάρισαν" το παιχνίδι από το ημίχρονο, όταν προηγήθηκαν με 3-0, σκορ που έμεινε έως το τέλος.
Τον χορό των γκολ άνοιξε η Βαρδαλή στο 9' με κεφαλιά, την σκυτάλη πήρε η Παντελιάδου, η οποία σκόραρε με πλασέ στο 37', ενώ η Αδαμάκη με εύστοχη εκτέλεση πέναλτι στις καθυστερήσεις του πρώτου ημιχρόνου διαμόρφωσε το τελικό αποτέλεσμα.

ΜΙΚΡΑ-ΜΙΚΡΑ

* Χωρίς την τιμωρημένη Γκατζογιάννη και την τραυματία Λαγογιάννη παρατάσσεται ο ΠΑΟΚ.
* Ο "Δικέφαλος" μετράει, έως τώρα, τέσσερις νίκες σε ισάριθμα παιχνίδια στο πρωτάθλημα.
* Διαιτητής είναι η Μήτση Θάλεια (ΕΠΣ Πειραιά) και βοηθοί οι Σγάτζος Γεώργιος (ΕΠΣ Πειραιά) και Κουτσουμπού Παναγιώτα (ΕΠΣ Πειραιά).
* Ηλιόλουστος ο καιρός στην Γλυφάδα. Το παιχνίδι διεξάγεται στο πλαστικό δημοτικό γήπεδο της περιοχής.
Η ενδεκάδα του ΠΑΟΚ: Χαραλαμπίδου, Σπύρου, Βλασιάδου, Μουρατίδου, Τσελέκογλου, Χαραλαμπίδου, Αδαμάκη, Βαρδαλή, Ντιμιτρίεβιτς. Παντελιάδου, Τσουκαλά

Ο ΑΓΩΝΑΣ

Άρχισε ο αγώνας...
6' Ελαφρά υπεροχή για τον ΠΑΟΚ έως τώρα στο παιχνίδι, καμία αξιοσημείωτη φάση.
9' ΓΚΟΛ για τον ΠΑΟΚ. Η Παντελιάδου εκτελεί κόρνερ από αριστερά όπως επιτίθεται ο "Δικέφαλος", η Βαρδαλή πιάνει την κεφαλιά από το ύψος του πέναλτι και στέλνει την μπάλα στα δίχτυα.
16' Ευκαιρία για τον ΠΑΟΚ. Σέντρα της Ντιμιτρίεβιτς από τα αριστερά, η Βαρδαλή εξ' επαφής στέλνει την μπάλα πάνω από την εστία της του Οδυσσέα.
* Ο ΠΑΟΚ ελέγχει τον ρυθμό του αγώνα, χωρίς ακόμη να έχει πιάσει υψηλά στάνταρ απόδοσης.
35' Η Γλυφάδα προσπαθεί να πιέσει τον ΠΑΟΚ.
37' ΓΚΟΛ για τον ΠΑΟΚ. Η Παντελιάδου βγήκε τετ α τετ και πλάσαρε την αντίπαλο τερματοφύλακα.
43' Δοκάρι για τον Οδυσσέα. Στην εξέλιξη της φάσης, ο ΠΑΟΚ αντεπιτίθεται, η Τσουκαλά βγαίνει τετ α τετ, αλλά νικιέται από την αντίπαλο τερματοφύλακα.
44' Η Τσουκαλά φάτσα με το γκολ, πάει να περάσει την τερματοφύλακα της Γλυφάδας, η οποία καταφέρνει και πετάει την μπάλα κόρνερ. Εκτελείται το κόρνερ, γίνεται χέρι στην περιοχή, πέναλτι για τον ΠΑΟΚ.
45+ ΓΚΟΛ για τον ΠΑΟΚ. Η Αδαμάκη εκτελεί την εσχάτη των ποινών και διαμορφώνει το 0-3, που είναι και το αποτέλεσμα του ημιχρόνου.

ΛΗΞΗ ΗΜΙΧΡΟΝΟΥ

Β' ΗΜΙΧΡΟΝΟ

Άρχισε το δεύτερο μέρος...
55' Παιχνίδι κέντρου έως τώρα στο δεύτερο ημίχρονο...
* Ο ΠΑΟΚ προσπάθησε να απειλήσει με Τσουκαλά και Ντιμιτρίεβιτς, παραμένει το 0-3.
65' Αλλαγή για τον ΠΑΟΚ. Τσιάκα στην θέση της Σπύρου
70' Αλλαγή για τον ΠΑΟΚ. Ε. Χαραλαμπίδου στην θέση της Τσουκαλά.
* Υποτονικός ο ρυθμός στο παιχνίδι στα τελευταία λεπτά.
86' Αλλαγή για τον ΠΑΟΚ. Μουρατίδου στην θέση της Ντιμιτρίεβιτς.